Wtorki z Eksportem - „Efektywna współpraca z partnerami japońskimi” – 13.09.2022 r.

Data
13.09.2022
Miejsce
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w szkoleniu z cyklu Wtorki z Eksportem pn.: Efektywna współpraca z partnerami japońskimi.  

Szkolenie organizowane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, skierowane jest do przedsiębiorców działających na rynku japońskim oraz zamierzających wejść na ten rynek.

Termin i czas szkolenia: 13 września 2022 r., godz. 10.00 – 14.30

Miejsce szkolenia: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego, ul. Włocławska 167 w toruniu

Tematyka spotkania:

  • specyfika rynku japońskiego;
  • główne sieci dystrybucyjne, największe firmy handlowe i targi;
  • uwarunkowania kształtujące japońską kulturę biznesu;
  • jak rozpocząć eksport na rynek japoński?
  • jak nawiązać kontakt z parterami japońskimi?
  • jak przygotować i przeprowadzić skuteczną prezentację dla japońskich partnerów?
  • na co zwrócić uwagę w dalszej współpracy z partnerami japońskimi?
  • aktualna sytuacja pandemiczna w Japonii i zmiany w prowadzeniu biznesu wymuszone przez Covid-19;
  • przykłady polsko-japońskiej współpracy w obszarze biznesu i inwestycji.

Prelegentka:

Eliza Klonowska-Siwak

Absolwentka Japonistyki UW i Rocznych Pomagisterskich Studiów Menedżerskich SGH. Dwukrotna stypendystka Rządu Japonii, w tym na Uniwersytecie Tokijskim (Stypendium Ministerstwa Edukacji Japonii MEXT na studiach doktoranckich) i Uniwersytecie Kumamoto (Stypendium Ministerstwa Edukacji Japonii MEXT na studiach magisterskich). Stypendystka japońskiego MSZ (stypendium do Japonii dla pracowników polskiej administracji rządowej). Związana zawodowo z Japonią od 2002 roku.

Dyplomata – wieloletni Radca, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio oraz Dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego w Tokio (2008-2020).

Organizatorka bilateralnych imprez gospodarczych i biznesowych na szczeblu rządowym: seminariów, konferencji, forów gospodarczych, a także największej imprezy promocyjnej w Tokio „Festiwalu Polskiego w Roppongi Hills”.

Organizatorka stoisk narodowych na imprezach targowych w Japonii oraz misji gospodarczych, szkoleń z zakresu japońskiej gospodarki oraz kultury biznesu, itp. wydarzeń na styku Polska-Japonia.

Prowadzi projekty polsko-japońskie z zakresu energetyki, infrastruktury, w tym kolejowej, a także sektora motoryzacyjnego, farmaceutycznego, biochemicznego, IT, gier komputerowych, kosmetycznego, spożywczego.

Prowadząca/prelegentka/panelistka licznych szkoleń i warsztatów na temat gospodarki i kultury biznesu/negocjacji w Japonii.

Od stycznia 2022 r. Ekspertka ds. Japonii w EU-Japan Center for Industrial Cooperation. Od stycznia 2021 r. Przewodnicząca Sekcji Japonia Izby Polska-Azja. Członek VIP Jury Japan-Europe Investment Summit and Awards 2021. Od stycznia 2020 r. Ekspertka ds. Japonii Langas Group.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM 

Szczegółowe informacje: 

tel. (56) 699 54 82; e-mail: damian [dot] wielewskiattarr [dot] org [dot] pl

Szczegółowy program podamy już wkrótce.

Program na rzecz jednolitego rynku (Single Market Programme) oraz ze środków Programu rządowego „Udział Polski w części COSME Programu na rzecz rynku wewnętrznego, konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, dziedziny roślin, zwierząt, żywności i paszy, oraz statystyk europejskich (Programu na rzecz jednolitego rynku) w latach 2022 – 2028”.