• Regionalne Forum Innowacji w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju - 28 września 2021 r.
  Data:
  28.09.2021
  Miejsce:
  Copernicus Toruń Hotel
  Adres:
  Bulwar Filadelfijski 11, Toruń

  Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Centrum Inteligentnego Rozwoju ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w siódmej edycji Regionalnego Forum Innowacji, które odbędzie się 28 września br. w Copernicus Toruń Hotel w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju.

  Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego obchody w Kujawsko-Pomorskiem po raz 13. przygotowuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 

  Forum Inteligentnego Rozwoju - 26-29 września 2021 r. to wydarzenie naukowo technologiczne poświęcone upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa naszego życia już teraz lub w ciągu najbliższych lat. Wydarzenie służy nawiązywaniu trwałych relacji między przedsiębiorcami wizjonerami, wybitnymi polskimi naukowcami ukierunkowanymi w swym działaniu na współpracę z biznesem, inwestorami oraz samorządowcami stwarzającymi atrakcyjne warunki do lokowania biznesu w swoich regionach.

  Tegoroczne Regionalne Forum Innowacji to wydarzenie będące częścią Forum Inteligentnego Rozwoju, a jego głównym celem jest promocja Inteligentnych Specjalizacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nowoczesnych trendów gospodarczych oraz przekazanie jak największej ilości praktycznej wiedzy na temat błyskawicznie rozwijających się nowoczesnych technologii, i ich wpływu na przedsiębiorców i cały region.

  Tematem przewodnim wydarzenia jest przedstawienie uczestnikom dobrych praktyk w dziedzinie transformacji cyfrowej w medycynie, a także rozwiązań telemedycznych efektywnie wpływających na ochronę zdrowia. Ponadto, chcielibyśmy pokazać jak w obliczu pojawiających się wyzwań zmienia się przemysł spożywczy, który musi stawać się bardziej innowacyjnym by konkurować na otwartym, globalnym rynku. W ramach sesji prelekcyjnych omówimy możliwości tworzenia zamkniętych pętli procesów biznesowych, gdzie nowopowstałe odpady są używane jako surowce w innych etapach produkcyjnych. Ponadto, przedstawimy możliwości pozyskania  finansowania działań z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego oraz podamy case study firmy, która z powodzeniem wdrożyła tego typu cyrkularny model biznesowy (gospodarka o obiegu zamkniętym - GOZ). Dodatkowo, eksperci panelu poruszą tematy związane obszarem cyberbezpieczeństwa i ich kluczowej roli w postępującej cyfryzacji wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstw i instytucji.
  Program obejmuje pięć paneli dyskusyjnych, jedną sesję prelekcyjną oraz Galę wręczenia nagród w XIII edycji Konkursu Liderów Innowacji Pomorza i Kujaw.

  Dyskusje oraz prelekcje specjalistów - przedstawicieli sektora publicznego, naukowego oraz innowacyjnych firm technologicznych, zgrupowane będą wokół sześciu bloków tematycznych:

  •    Zdrowie na telefon - cyfrowa transformacja w obszarze medycyny - DEBATA
  •    Innowacje w przemyśle spożywczym - kogo na to stać? - DEBATA
  •    Nowe modele biznesowe w gospodarce obiegu zamkniętego – SESJA PRELEKCYJNA
  •    TRANSFORMACJA CYFROWA GOSPODARKI -  CYBERBEZPIECZEŃSTWO - DEBATA
  •    Inteligentne rozwiązania technologiczne w przemyśle - Internet Rzeczy (IoT) - DEBATA
  •    Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych - DEBATA

  Podczas panelu podsumowującego wydarzenie zostaną również przyznane nagrody w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. Do udziału zostały zaproszone mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa z regionu oraz przedsiębiorstwa akademickie jak również jednostki naukowe i zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu i/lub wdrażaniu innowacji w zakresie produktowym, serwisowym, technologicznym.  Oprócz tytułu Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw do zdobycia również certyfikat "Innowacyjnej Marki Regionu InnoMaRe. Made In Kujawsko-Pomorskie" – dla projektów szczególnie wyróżniających się w skali regionu oraz nagroda JM Rektora UMK dla najlepszego innowacyjnego zespołu badawczego "Innowator UMK". Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 sierpnia br.   

  Regionalne Forum Innowacji odbędzie się 28 września br. w Copernicus Toruń Hotel, przy ul. Bulwar Filadelfijski 11.

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  Rejestracji na wydarzenie można dokonać bezpośrednio na stronie https://irforum.pl/
  Rezerwacji należy dokonać do dnia 23 września 2021 r.

 • Forum Finansowania MMŚP: „Dostęp przedsiębiorców do kredytu w okresie wychodzenia z pandemii” - online, 8 lipca 2021 r.
  Data:
  08.07.2021
  Miejsce:
  online

  Tegoroczne Forum jest edycją szczególną, tak jak szczególny jest rok 2021 – czas pandemii, ale również rozpoczęcie etapu wychodzenia z wprowadzonych ograniczeń zarówno w życiu społecznym jak i gospodarczym, co skutkuje koniecznością umożliwienia uzyskania nowych instrumentów dla rozwoju gospodarczego. Celem konferencji jest wspólna analiza i zaprezentowanie aktualnej i kompleksowej informacji nt. dostępu przedsiębiorców do kredytu i innych usług finansowych, w tym omówienie nowych uwarunkowań regulacyjnych oraz planowanych instrumentów publicznego wsparcia finansowania zewnętrznego dla biznesu.

  Podczas forum przedstawimy najnowsze raporty o stanie rynku kredytowego oraz umożliwimy uzyskanie indywidualnych konsultacji z ekspertami instytucji finansowych i publicznych. Spotkanie będzie zarówno okazją do poznania oferty finansowej oraz najnowszych programów wsparcia jak  i dyskusji oraz wymiany doświadczeń w zakresie rozwoju finansowania MŚP.

  Do udziału w Forum zaprosiliśmy banki, instytucje okołobankowe, organizacje przedsiębiorców oraz kluczowe instytucje publiczne dla rynku finansowego z obszaru MŚP. Liczymy, że konferencja zgromadzi wielu uczestników rynku, w tym także innowatorów, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji otoczenia biznesu i pro biznesowych środków masowego przekazu.

  Udział w charakterze prelegentów potwierdzili już pierwsi prezesi banków, organizacji przedsiębiorców, ośrodków badawczych, kierownictw kluczowych dla biznesu resortów i agencji rządowych.

  Program

  Rejestracja

  Do zobaczenia 8 lipca!
  Organizatorzy

 • Spotkania B2B: Inn4mech 2021 – online, 15 lipca 2021 r.
  Data:
  15.07.2021
  Miejsce:
  online

  Spotkania matchmakingowe, organizowane w ramach Konferencji Inn4Mech 2021 (https://www.inn4mech.eu/en) skupiają firmy, ośrodki badawcze z wielu krajów Europy. To wyjątkowa okazja do generowania nowych transferów technologii oraz kontaktów i kontraktów biznesowych. Spotkania będą odbywać się online i będą umawiane z wyprzedzeniem za pośrednictwem tej strony internetowej.

  Główne tematy spotkań B2B będą związane z mechatroniką pojazdów:

  • Symulacja
  • Rozszerzona/wirtualna rzeczywistość
  • Sztuczna inteligencja/uczenie maszynowe
  • Technologie ekologizacji pojazdów
  • Technologia napędu
  • Technologia czujników
  • Rozwój oprogramowania
  • Produkcja przyrostowa / druk 3D
  • Nowe/innowacyjne materiały

  Dlaczego warto uczestniczyć?

  • Jako nabywca – znajdziesz kwalifikowanych europejskich dostawców podczas efektywnych spotkań indywidualnych
  • Jako kierownik ds. rynku/sprzedaży – znajdziesz nowych europejskich klientów
  • Jako programista produktu – znajdziesz partnerów do dyskusji na temat nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań
  • Jako naukowiec/technik – znajdziesz partnerów do transferu technologii, do realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych/innowacyjnych

  Jak możesz skorzystać z tego wydarzenia?

  • Publikuj i prezentuj swoje technologie, produkty, projekty, usługi lub potrzeby biznesowe uczestnikom wydarzeń,
  • Odbywaj wcześniej zaplanowane spotkania 1:1 podczas wydarzenia,
  • Generuj nowe leady i poznawaj nowe kontakty w sposób efektywny kosztowo i czasowo,
  • Bądź o krok przed konkurencją, będąc widocznym i widocznym na wydarzeniu.

  Zapraszamy do rejestracji na stronie:

  https://inn4mech-2021.b2match.io/

  Enterprise Europe Network jako lokalny ośrodek wsparcia służy Państwu asystą i zachęca do uczestnictwa.

  Enterprise Europe Network.

  Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
  tel.: (56) 699 54 80