FUNDUSZ EKSPORTOWY
- Aktualności
- Nabór wniosków - Granty
- Nabór wniosków - Strategie
- Komunikaty do naborów wniosków
- Informacje o projekcie
- Kontakt
- 28.11.2019 r.
Konferencja POSTAW NA EKSPORT, 6 grudnia 2019 r.
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z partnerami – Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu – zaprasza firmy z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konferencji POSTAW NA EKSPORT.
Termin: 6 grudnia 2019 r., godz. 9:00-14:00
Miejsce: Hotel Holiday Inn, ul. Grodzka 36, Bydgoszcz
Jesteś przedsiębiorcą i myślisz o rozpoczęciu eksportu lub wejściu na nowe rynki zagraniczne? Udział w wydarzeniu jest okazją, by posłuchać ekspertów i praktyków z zakresu ekspansji polskich firm oraz dowiedzieć się o możliwości finansowania działań związanych z internacjonalizacją. Konferencja jest podzielona na trzy bloki:
-
- FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego.
- Czy warto postawić na eksport?
- Firma lokalna czy globalna?
Konferencję otworzy Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fundusz Eksportowy zaprezentuje Michał Korolko, Prezes Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która jest dysponentem środków na finansowanie internacjonalizacji działalności gospodarczej kujawsko-pomorskich firm. Następnie Olaf Osica – dyrektor ds. badań i rozwoju ośrodka analitycznego SpotData, analityk rynków zagranicznych, pomysłodawca projektu „Rynki zagraniczne” – odpowie na pytanie „Czy warto postawić na eksport?”. Podczas konferencji odbędzie się również panel dyskusyjny „Firma lokalna czy globalna?”, który poprowadzi Maciej Głogowski, redaktor radia TOK FM, prowadzący programu EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka.
Przed konferencją, w godz. 9-11 będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji. Specjaliści z Funduszu Eksportowego odpowiedzą na pytania związane z naborem wniosków. Na konsultacje obowiązują zapisy za pomocą formularza.
Udział w Konferencji jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy!
Konferencja jest organizowana w ramach projektu FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego. Wartość dofinansowania dla firm na usługi doradcze i udział w międzynarodowych targach to ponad 57 mln zł. Fundusz jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 -2020.
- 12.11.2019 r.
Fundusz Eksportowy – GRANTY, nabór wniosków od 9 grudnia 2019 r.
Planujesz udział w międzynarodowych targach? Złóż wniosek o grant!
Granty są dedykowane mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z województwa kujawsko-pomorskiego, które posiadają potencjał eksportowy oraz chcą wejść na nowe rynki zagraniczne. Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych – do 85%.
Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie na:
-
- udział w krajowych i zagranicznych międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy oraz organizację wyjazdowych i przyjazdowych wizyt studyjnych, związanych z targami i wystawami poza granicami kraju,
- udział w międzynarodowych targach poza granicami kraju w charakterze zwiedzających,
- usługi doradcze w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej w szczególności:
-
-
- projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych,
- wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów,
- adaptację produktów i procesów do eksportu poprzez certyfikację produktów i procesów w zakresie norm technicznych, jakości oraz zgodności,
- dostosowanie wzornictwa, usług oraz opakowań do wymagań zagranicznych rynków
-
Szczegółowe informacje o naborze wniosków oraz dokumentacja do Konkursu znajdują się w zakładce Nabór wniosków – Granty.
- 10.09.2019 r.
Podsumowanie spotkania dla wnioskodawców konkursu na strategie internacjonalizacji – 06.09.2019
6 września odbyło się kolejne spotkanie informacyjne dla firm, które chcą skorzystać ze wsparcia na opracowanie strategii internacjonalizacji. Konkurs na usługi doradcze został ogłoszony w ramach Funduszu Eksportowego, który wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z naszego regionu. W ramach Funduszu przedsiębiorcy mogą uzyskać strategię internacjonalizacji, przygotować firmę do procesu sprzedaży na nowych rynkach zagranicznych, a następnie starać się o granty na udział w targach. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego dysponuje kwotą ponad 57 mln złotych, w tym na usługi doradcze (4,04 mln zł) i granty (53,3 mln zł).
Spotkanie otworzyła Pani Wanda Gogulska, koordynator Funduszu Eksportowego, która dokonała podsumowania pierwszego konkursu na strategie, zakończonego 7 lipca br. Przedstawiła główne założenia Funduszu oraz do kogo jest kierowane wsparcie. Poinformowała, że wnioski na strategie można składać w ramach I rundy do 15 września. Nabór jest prowadzony w trybie ciągłym do 8 grudnia (w ramach czterech rund), ale nie dłużej niż do wyczerpania środków dla 32 firm. Pojedyncza strategia – o wartości prawie 25 tys. zł – zostanie przygotowana przez PwC Advisory sp. z o. o. sp.k. w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwem.
Finansowanie działań eksportowych
Szczegóły związane z naborem wniosków zaprezentowali pracownicy Funduszu. Pani Klaudia Jędrzejewska omówiła kryteria formalne wyboru projektów na usługę doradczą, natomiast Pani Magdalena Piaskowska przedstawiła wyszukiwarkę kodów PKD – narzędzie, które pozwoli zainteresowanym firmom – w przystępny sposób – sprawdzić, czy nie są wykluczone ze wsparcia. Następnie Pani Magdalena Kruk omówiła, jak poprawnie wypełnić wniosek pod kątem spełnienia kryteriów merytorycznych, zwracając uwagę na opis produktu przeznaczonego na eksport.
W jaki sposób poprawnie złożyć wniosek? Na to pytanie odpowiedziała Pani Aneta Śmigielska – Rogacz, która krok po kroku zobrazowała proces złożenia wniosku na platformie wnioski.tarr.org.pl. Pani Dominika Ciechanowska omówiła główne warunki umowy na usługę doradczą, w tym zmiany procesowe w przedsiębiorstwie.
Jak rozpocząć ekspansję na nowe rynki?
W drugiej części przedstawiciele PwC Advisory sp. o.o. s.k. – Pan Piotr Rudzki, partner oraz Daniel Jędrzejczyk, konsultant przedstawili czym jest strategia internacjonalizacji, na co przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę przy planowaniu ekspansji zagranicznej oraz w jaki sposób wybierać produkty eksportowe i docelowe rynki. Ponadto eksperci PwC Advisory nakreślili, na czym będzie polegać współpraca w zakresie opracowania strategii oraz jakie zasoby ludzkie będzie musiał zaangażować przedsiębiorca po swojej stronie.
Gościem specjalnym Była Pani Agnieszka Dziedzic, Prezes EDUEXPERT sp. z o. o. – firmy, która skorzystała z usługi doradczej na opracowanie strategii w ramach Funduszu Eksportowego. Główne korzyści jakie uzyskała Spółka to kompleksowa analiza dotychczasowej działalności, weryfikacja możliwości rozwoju poprzez internacjonalizację, opracowanie spersonalizowanej koncepcji wejścia na wybrane dwa nowe rynki, a także ustalenie kluczowych do podjęcia działań oraz ich harmonogram i kosztorys. Podczas współpracy opracowano m.in. rekomendacje dotyczące nowej segmentacji klientów, kluczowych zasobów, budowania relacji z otoczeniem, zmian w strukturach organizacyjnych, nowych kanałów dystrybucji, kluczowych partnerów oraz zmian procesowych.
Ostatnim elementem spotkania było przedstawienie założeń konkursu na granty, który zostanie ogłoszony jeszcze w 2019 r. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o grant na udział w targach, organizację wizyt studyjnych oraz usługi doradcze związane z tymi targami. Maksymalna kwota dofinansowania w ramach Funduszu, to prawie 200 tys. euro na jedno przedsiębiorstwo.
Projekt „FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 1. Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu Działanie 1.5 Opracowanie i wdrażanie nowych modeli biznesowych dla MŚP Poddziałanie 1.5.3 Wsparcie procesu umiędzynarodowienia przedsiębiorstw.
Prezentacje ze spotkania znajdują się w załącznikach poniżej:
Fundusz Eksportowy – założenia
Fundusz Eksportowy – kryteria formalne
Fundusz Eksportowy – kryteria merytoryczne
Fundusz Eksportowy – składanie wniosków
Fundusz Eksportowy – założenia konkursu na granty
- 16.08.2019 r.
Kryteria wyboru projektów na udział w targach
Znane są już kryteria wyboru projektów na internacjonalizację działalności gospodarczej kujawsko‑pomorskich firm. Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać do 85% dofinansowania na udział w krajowych i zagranicznych targach i wystawach oraz usługi doradcze w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej. Warunkiem otrzymania grantu jest spełnienie wszystkich kryteriów formalnych i dostępowych. Jednym z nich jest posiadanie strategii eksportowej. Startujący eksporterzy mogą ją otrzymać w ramach aktualnego konkursu (zakładka NABÓR WNIOSKÓW). Pozostali przedsiębiorcy muszą opracować strategię we własnym zakresie lub wykorzystać dokument, który już posiadają.
Na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 6 września 2019 r. o godzinie 10.00 w Toruniu, w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprezentowane zostaną głównie zasady naboru wniosków na opracowanie strategii eksportowych. Natomiast jednym z punktów spotkania jest również przedstawienie założeń konkursu na granty, planowanego do ogłoszenia w 2019 roku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się przez stronę events.technopark.org.pl. Zachęcamy do zapoznania się z kryteriami i udziału w spotkaniu! Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Punktów kontaktowych dla przedsiębiorców (zakładka KONTAKT).
Kryteria wyboru projektu grantobiorcy
- 07.08.2019 r.
Spotkanie dla Wnioskodawców
Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie informacyjne, dotyczące zasad naboru wniosków w konkursie 2/UD/2019 na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji. Spotkanie odbędzie się 6 września 2019 r. o godzinie 10.00 w Toruniu, w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się przez stronę events.technopark.org.pl
Szczegółowe informacje o naborze wniosków oraz dokumentacja do Konkursu znajdują się w zakładce NABÓR WNIOSKÓW.
- 01.08.2019 r.
Fundusz Eksportowy – nabór wniosków na strategie od 19 sierpnia!
Chcesz wejść na nowe rynki zagraniczne? Opracujemy dla Twojej firmy strategię internacjonalizacji!
Usługi doradcze, dofinansowane w 100% z UE, są dedykowane mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z województwa kujawsko-pomorskiego, które posiadają potencjał eksportowy oraz spełniają definicję startującego eksportera. Startujący eksporter to przedsiębiorstwo, którego udział przychodów ze sprzedaży zagranicznej, w stosunku do osiągniętych w tym samym okresie przychodów z prowadzenia działalności gospodarczej, w okresie ostatnich trzech zamkniętych lat obrachunkowych poprzedzających rok, w którym został złożony wniosek o usługę doradczą, w żadnym z tych trzech lat nie przekroczył 10%.
Szczegółowe informacje o naborze wniosków oraz dokumentacja do Konkursu znajdują się w zakładce Nabór wniosków.
- 18.03.2019 r.
Podsumowanie spotkania dla wnioskodawców Funduszu Eksportowego – 15.03.2019
15 marca odbyło się spotkanie informacyjne dla firm, które chcą skorzystać ze wsparcia na opracowanie strategii internacjonalizacji. Konkurs na usługi doradcze został ogłoszony w ramach Funduszu Eksportowego, który wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z naszego regionu. W ramach Funduszu przedsiębiorcy będą mogli uzyskać strategie internacjonalizacji, a następnie starać się o granty na udział w targach. Operatorem Funduszu jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego, która dysponuje kwotą ponad 45 mln złotych, w tym na strategie (984 tys. zł) i granty (44,2 mln zł).
Spotkanie otworzył Michał Korolko, Prezes Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz ogłosił pierwszy nabór wniosków na usługi doradcze. Poinformował, że wnioski będzie można składać w ostatnim tygodniu marca – od 25.03.2019 r. do 7.04.2019 r., a wparcie będzie mogło otrzymać 40 firm z naszego regionu.
Finansowanie działań eksportowych i założenia projektu
Przedsiębiorcy w pierwszym etapie mogą uzyskać produkt w postaci strategii internacjonalizacji, a następnie ubiegać się o grant na: udział w targach, organizację wizyt studyjnych oraz usługi doradcze związane z tymi targami, o czym poinformowała Wanda Gogulska, koordynator Funduszu Eksportowego. Ponadto zaprezentowała, jakie są główne założenia Funduszu oraz kto może uzyskać wparcie. Pojedyncza strategia – o wartości prawie 25 tys. zł – zostanie przygotowana przez PwC Advisory sp. z o. o. sp.k. w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwem. Wszystkie szczegóły związane z naborem wniosków zaprezentowali pracownicy Funduszu. Pani Magdalena Kruk omówiła, jak poprawnie wypełnić wniosek o usługę doradczą pod kątem spełnienia kryteriów wyboru projektów, natomiast Pani Magdalena Piaskowska zaprezentowała wyszukiwarki kodów PKD, które pozwolą zainteresowanym firmom – w przystępny sposób – sprawdzić, czy nie są wykluczeni ze wsparcie oraz czy ich produkt eksportowy wpisuje się w inteligentne specjalizacje regionu.
Jak rozpocząć ekspansję na nowe rynki?
W drugiej części przedstawiciele PwC Advisory sp. o.o. s.k. – Pani dyrektor Beata Cichocka-Tylman oraz manager Michał Przybylski – zobrazowali czym jest strategia internacjonalizacji, na co przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę przy planowaniu ekspansji zagranicznej oraz w jaki sposób wybierać produkty eksportowe i docelowe rynki. Ponadto eksperci PwC Advisory nakreślili, na czym będzie polegać współpraca w zakresie opracowania strategii oraz jakie zasoby ludzkie będzie musiał zaangażować przedsiębiorca po swojej stronie.
Projekt „FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 1. Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu Działanie 1.5 Opracowanie i wdrażanie nowych modeli biznesowych dla MŚP Poddziałanie 1.5.3 Wsparcie procesu umiędzynarodowienia przedsiębiorstw.
Prezentacje ze spotkania znajdują się w załącznikach poniżej:
Fundusz Eksportowy – założenia
Fundusz Eksportowy – składanie wniosków
- 06.03.2019 r.
Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie informacyjne, dotyczące zasad naboru wniosków na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji. Spotkanie odbędzie się 15 marca 2019 r. o godzinie 10:00 w Toruniu, w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się przez stronę events.technopark.org.pl
Szczegółowe informacje o naborze wniosków oraz dokumentacja do Konkursu znajdują się w zakładce NABÓR WNIOSKÓW.
- 05.03.2019 r.
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019
Informujemy, że w wyszukiwarce kodów PKD (Załącznik 7 do Regulaminu – Lista kodów PKD) poprawiono błąd techniczny, który generował komunikat niespójny z Załącznikiem 6 do Regulaminu – Działalności wykluczone z możliwości uzyskania pomocy de minimis. Dodatkowo w zakładce „weryfikacja PKD” doprecyzowano legendę.
- 01.03.2019 r.
Fundusz Eksportowy – nabór wniosków na strategie od 25 marca!
Chcesz wejść na nowe rynki zagraniczne? Opracujemy dla Twojej firmy strategię internacjonalizacji!
Usługi doradcze, dofinansowane w 100% z UE, są dedykowane mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z województwa kujawsko-pomorskiego, które posiadają potencjał eksportowy oraz spełniają definicję startującego eksportera.
Startujący eksporter to przedsiębiorstwo, którego udział przychodów ze sprzedaży zagranicznej, w stosunku do osiągniętych w tym samym okresie przychodów z prowadzenia działalności gospodarczej, w okresie ostatnich trzech zamkniętych lat obrachunkowych poprzedzających rok, w którym został złożony wniosek o usługę doradczą, w żadnym z tych trzech lat nie przekroczył 10%.
Szczegółowe informacje o naborze wniosków oraz dokumentacja do Konkursu znajdują się w zakładce NABÓR WNIOSKÓW.
Konkurs nr 1/G/2019
I. Na co można otrzymać dofinansowanie?
Grantobiorca może ubiegać się o uzyskanie pomocy na:
- udział w krajowych i zagranicznych międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy oraz organizację wyjazdowych i przyjazdowych wizyt studyjnych związanych z targami i wystawami poza granicami kraju,
- udział w międzynarodowych targach poza granicami kraju w charakterze zwiedzających,
- usługi doradcze w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej w szczególności:
- projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych,
- wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów,
- adaptację produktów i procesów do eksportu poprzez certyfikację produktów i procesów w zakresie norm technicznych, jakości oraz zgodności,
- dostosowanie wzornictwa, usług oraz opakowań do wymagań zagranicznych rynków.
II. Wnioskodawca:
O powierzenie grantu w ramach Funduszu Eksportowego mogą ubiegać się podmioty spełniające następujące wymogi:
posiadające status mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy,
prowadzące działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
posiadające strategię internacjonalizacji.
III. Termin składania wniosków:
Termin, od którego można składać wnioski – 09.12.2019 r.
Termin, do którego można składać wnioski – 31.12.2019 r.
Przewidywany termin rozstrzygnięcia Konkursu – 28.02.2020 r.
IV. Wartość wsparcia:
Jedno przedsiębiorstwo może uzyskać w ramach Funduszu Eksportowego wsparcie niższe niż równowartość kwoty 200 000,00 Euro, tj. 852 580,00 zł według kursu 4,2629 zł z dnia 30.10.3019 r. Na moment złożenia wniosku o powierzenie grantu maksymalną wartość wsparcia ustala się wg kursu EBC z przedostatniego dnia roboczego miesiąca, poprzedzającego miesiąc, w którym ogłoszono nabór. Maksymalna wartość wsparcia wyrażona w PLN może ulec zmianie w zależności od wysokości przyjętego kursu euro w momencie podpisania umowy o powierzeniu grantu, z zastrzeżeniem, że nie może być ona wyższa niż wnioskowana na etapie składania wniosku o powierzenie grantu, bez względu na schemat pomocy.
V. Kryteria wyboru projektów:
Grantodawca dokona oceny i wyboru projektów w oparciu o zasady wskazane w par. 9 Regulaminu Konkursu oraz kryteria wyboru projektów zatwierdzone przez Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Kryteria wyboru projektów zostały szczegółowo opisane w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu.
VI. Miejsce składania wniosków:
Formularz wniosku o powierzenie grantu na projekt wraz z załącznikami należy w pierwszej kolejności wypełnić i wysłać w Generatorze Wniosków o powierzenie grantu dostępnym na stronie internetowej: funduszeksportowy.tarr.org.pl
Termin, miejsce i forma składania wniosków o powierzenie grantu zostały szczegółowo opisane w par. 3 i 6 Regulaminu Konkursu.
VII. Dokumentacja konkursowa:
- Załącznik 1 do Regulaminu Kryteria wyboru projektów – granty
- Załącznik 2 do Regulaminu Wzór wniosku o powierzenie grantu
- Załącznik 3 do Regulaminu Instrukcja wypełniania wniosku o powierzenie grantu
- Załącznik 4 do Regulaminu Wzór umowy o powierzenie grantu
- Załącznik 5 do Regulaminu Lista dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy o powierzenie grantu
- Załącznik 6 do Regulaminu Działalności wykluczone z możliwości uzyskania pomocy de minimis lub pomocy publicznej na udział w
targach lub pomocy publicznej na doradztwo - Załącznik 7 do Regulaminu Lista kodów PKD działalności wykluczonych
- Załącznik 8 do Regulaminu Wykaz branż wpisujących się w inteligentne specjalizacje
- Załącznik 9 do Regulaminu Wytyczne dla Grantobiorców dotyczące udzielenia zamówień
Konkurs nr 2/UD/2019
I. Przedmiot konkursu:
Przedmiotem Konkursu jest wybór projektów obejmujących usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej przedsiębiorstw.
W wyniku naboru TARR udzieli wsparcia na rzecz 32 przedsiębiorstw.
II. Wnioskodawca:
Do składania wniosków o usługi doradcze w ramach Funduszu Eksportowego uprawnione są przedsiębiorstwa:
– posiadające status mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy,
– prowadzące działalność na terenie województwa kujawsko – pomorskiego,
– będące startującymi eksporterami.
Startujący eksporter to przedsiębiorstwo, którego udział przychodów ze sprzedaży zagranicznej,
w stosunku do osiągniętych w tym samym okresie przychodów z prowadzenia działalności gospodarczej, w okresie ostatnich trzech zamkniętych lat obrachunkowych poprzedzających rok,
w którym został złożony wniosek o usługę doradczą, w żadnym z tych trzech lat nie przekroczył 10%.
III. Termin składania wniosków:
Konkurs jest podzielony na cztery rundy. Wnioski można składać w następujących terminach:
- dla rundy I – nabór wniosków w terminie od 19 sierpnia do 15 września 2019 r.;
- dla rundy II – nabór wniosków w terminie od 16 września do 13 października 2019 r.;
- dla rundy III – nabór wniosków w terminie od 14 października do 10 listopada 2019 r.;
- dla rundy IV – nabór wniosków w terminie od 11 listopada do 8 grudnia 2019 roku.
Nabór wniosków ma charakter ciągły i jest prowadzony do wyczerpania ustalonego limitu środków
w ramach ww. rund.
Nabór jest prowadzony do momentu złożenia 48 wniosków. TARR zamieści ogłoszenie o wstrzymaniu naboru wniosków. Od momentu zamieszczenia ogłoszenia o wstrzymaniu naboru, wnioski w wersji elektronicznej są przyjmowania przez kolejne 3 dni kalendarzowe, jednak nie później niż do daty granicznej przewidzianej dla danej rundy.
IV. Wartość wsparcia:
Kwota środków przeznaczonych na wsparcie projektów wynosi 787 200,00 zł (słownie: siedemset osiemdziesiąt siedem tysięcy dwieście złotych 00/100).
Wsparcie zostanie udzielone w sposób wyłączający przepływy finansowe pomiędzy Usługobiorcą i Usługodawcą i będzie stanowiło pomoc de minimis. Wartość udzielonej pomocy de minimis w odniesieniu do każdego projektu wyniesie 24 600,00 zł, co stanowi 100% wartości usługi doradczej.
V. Kryteria wyboru projektów:
Ocena projektów dokonywana jest w oparciu o kryteria wyboru określone w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu oraz zasady wskazane w §10 Regulaminu konkursu.
Przewidywany termin rozstrzygnięcia rundy konkursu wynosi 21 dni roboczych od dnia zamknięcia naboru wniosków o usługę doradczą w danej rundzie konkursu.
VI. Miejsce składania wniosków:
- wersja elektroniczna
Wniosek należy złożyć w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy wnioski.tarr.org.pl w terminie wskazanym w punkcie III. Za termin wpływu wniosku uznaje się datę i godzinę zamieszczenia skompresowanego / spakowanego folderu na platformie wnioski.tarr.org.pl
Folder musi zawierać: 1. skan z podpisanej wersji wniosku wraz z załącznikami; 2. Oświadczenia o tożsamości wersji elektronicznej i papierowej oraz 3. wersję edytowalną wniosku tożsamą z wersją podpisaną.
- wersja papierowa
Wersję papierową wniosku wraz z oryginałem Oświadczenia o tożsamości wersji elektronicznej i papierowej należy złożyć w terminie 3 dni roboczych od dnia złożenia wersji elektronicznej. Za datę złożenia wersji papierowej uznaje się datę wpływu do siedziby Usługodawcy lub Partnerów projektu:
- Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Włocławska 167 (budynek A), 87-100 Toruń,
- Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o., ul. Unii Lubelskiej 4C (II piętro), 85-059 Bydgoszcz,
- Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu, ul. Skłodowskiej-Curie 41 (I piętro), 87-100 Toruń.
Wniosek o usługę doradczą nie będzie podlegał weryfikacji warunków formalnych i ocenie, jeżeli Wnioskodawca nie dostarczy wersji papierowej.
VII. Dokumentacja konkursowa:
Regulamin konkursu na usługi doradcze
- Załącznik 1 do Regulaminu Kryteria wyboru projektów – usługi doradcze
- Załącznik 2 do Regulaminu Wzór wniosku o usługę doradczą
- Załącznik 2a do Regulaminu Oświadczenie o tożsamości wersji
- Załącznik 3 do Regulaminu Instrukcja wypełniania wniosku o usługę doradczą
- Załącznik 4 do Regulaminu Wzór umowy na usługę doradczą
- Załącznik 5 do Regulaminu Lista dokumentów do umowy na usługę doradczą
- Załącznik 6 do Regulaminu Działalności wykluczone z możliwości uzyskania pomocy de minimis
- Załącznik 7 do Regulaminu Lista kodów PKD
- Załącznik 8 do Regulaminu Wykaz branż wpisujących się w inteligentne specjalizacje
- Załącznik 8a do Regulaminu Lista kodów PKD branż wpisujących się w inteligentne specjalizacje
- Archiwum dokumentów
Konkurs nr 1/UD/2019 – zakończony
I Przedmiot konkursu
Przedmiotem Konkursu jest wybór projektów obejmujących usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej przedsiębiorstw.
W wyniku naboru TARR S.A. udzieli wsparcia na rzecz 40 przedsiębiorstw.
II Wnioskodawca
Do składania wniosków o usługi doradcze w ramach Funduszu Eksportowego uprawnione są przedsiębiorstwa:
– posiadające status mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy,
– prowadzące działalność na terenie województwa kujawsko – pomorskiego,
– będące startującymi eksporterami.
Startujący eksporter to przedsiębiorstwo, którego udział przychodów ze sprzedaży zagranicznej, w stosunku do osiągniętych w tym samym okresie przychodów z prowadzenia działalności gospodarczej, w okresie ostatnich trzech zamkniętych lat obrachunkowych poprzedzających rok, w którym został złożony wniosek o usługę doradczą, w żadnym z tych trzech lat nie przekroczył 10%.
III Termin składania wniosków
Konkurs jest podzielony na cztery rundy. Wnioski można składać w następujących terminach:
- dla rundy I – nabór wniosków od 25 marca do 7 kwietnia 2019 roku;
- dla rundy II – nabór wniosków od 8 kwietnia do 5 maja 2019 roku;
- dla rundy III – nabór wniosków od 6 maja do 9 czerwca 2019 roku;
- dla rundy IV – nabór wniosków od 10 czerwca do 7 lipca 2019 roku.
Nabór wniosków ma charakter ciągły i jest prowadzony do wyczerpania ustalonego limitu środków, jednak nie dłużej niż do 7 lipca 2019 roku.
Nabór jest prowadzony do momentu złożenia 60 wniosków. TARR S.A. zamieści ogłoszenie o wstrzymaniu naboru wniosków. Od momentu zamieszczenia ogłoszenia o wstrzymaniu naboru, wnioski w wersji elektronicznej są przyjmowania przez kolejne 3 dni kalendarzowe, jednak nie później niż do daty granicznej przewidzianej dla danej rundy.
IV Wartość wsparcia
Kwota środków przeznaczonych na wsparcie projektów wynosi 984 000,00 zł (słownie: dziewięćset osiemdziesiąt cztery tysiące złotych 00/100).
Wsparcie zostanie udzielone w sposób wyłączający przepływy finansowe pomiędzy Usługobiorcą i Usługodawcą i będzie stanowiło pomoc de minimis. Wartość udzielonej pomocy de minimis w odniesieniu do każdego projektu wyniesie 24 600,00 zł, co stanowi 100% wartości usługi doradczej.
V Kryteria wyboru projektów
Ocena projektów dokonywana jest w oparciu o kryteria wyboru określone w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu oraz zasady wskazane w §10 Regulaminu konkursu.
Przewidywany termin rozstrzygnięcia rundy konkursu wynosi 21 dni od dnia zamknięcia naboru wniosków o usługę doradczą w danej rundzie konkursu.
VI Miejsce składania wniosków
- wersja elektroniczna
Wniosek należy złożyć w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy wnioski.tarr.org.pl w terminie wskazanym w punkcie III. Za termin wpływu wniosku uznaje się datę i godzinę zamieszczenia skompresowanego / spakowanego folderu na platformie wnioski.tarr.org.pl
Folder musi zawierać: 1. skan z podpisanej wersji wniosku; 2. Oświadczenia o tożsamości wersji elektronicznej i papierowej oraz 3. wersję edytowalną wniosku tożsamą z wersją podpisaną.
- wersja papierowa
Wersję papierową wniosku wraz z oryginałem Oświadczenia o tożsamości wersji elektronicznej i papierowej należy złożyć w terminie 3 dni roboczych od dnia złożenia wersji elektronicznej. Za datę złożenia wersji papierowej uznaje się datę wpływu do siedziby Usługodawcy lub Partnerów projektu:
- Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Włocławska 167 (budynek A), 87-100 Toruń,
- Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o., ul. Unii Lubelskiej 4C (II piętro), 85-059 Bydgoszcz,
- Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu, ul. Skłodowskiej-Curie 41 (I piętro), 87-100 Toruń.
Jeżeli Wnioskodawca nie dostarczy wersji papierowej wniosek o usługę doradczą zostaje odrzucony.
VII Dokumentacja konkursowa
Regulamin konkursu na usługi doradcze_2019-03-20
- Załącznik 1 do Regulaminu Kryteria wyboru projektów – usługi doradcze
- Załącznik 2 do Regulaminu Wzór wniosku o usługę doradczą
- Załącznik 2a do Regulaminu Oświadczenie o tożsamości wersji
- Załącznik 3 do Regulaminu Instrukcja wypełniania wniosku o usługę doradczą 2019-04-11
- Załącznik 4 do Regulaminu Wzór umowy na usługę doradczą
- Załącznik 5 do Regulaminu Lista dokumentów do umowy na usługę doradczą
- Załącznik 6 do Regulaminu Działalności wykluczone z możliwości uzyskania pomocy de minimis
- Zał. 7 do Regulaminu_Lista-kodów PKD z dn. 2019-04 09
- Załącznik 8 do Regulaminu Wykaz branż wpisujących się w inteligentne specjalizacje
- Załącznik 8a do Regulaminu Lista kodów PKD branż wpisujących się w inteligentne specjalizacje
- Archiwum dokumentów
-
12.11.2019
Komunikat do Konkursu nr 2/UD/2019 – lista złożonych projektów w ramach III rundy
W dniu 10 listopada br. dobiegła końca trzecia runda naboru w konkursie nr 2/UD/2019 na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej. W odpowiedzi na tę rundę wpłynęło 9 wniosków. Komisja przystąpiła do oceny projektów. Przewidywany termin rozstrzygnięcia wynosi 21 dni roboczych, liczonych od dnia zakończenia naboru w III rundzie. Do 8 grudnia trwa czwarta runda naboru. To już ostatnia szansa na złożenie wniosku na usługę doradczą.
Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków.
-
06.11.2019
Komunikat do Konkursu nr 2/UD/2019 – wyniki oceny projektów złożonych w rundzie II
Informujemy, że w dniu 6 listopada br. Komisja zakończyła ocenę projektów złożonych w odpowiedzi na II rundę naboru Konkursu nr 2/UD/2019 na usługi doradcze. Przedmiotem konkursu jest wybór projektów złożonych przez przedsiębiorców, posiadających w ofercie produkty o potencjale eksportowym, dla których zostanie opracowana strategia internacjonalizacji. Pozytywnie oceniono wszystkie 7 projektów, które podlegały ocenie formalno-merytorycznej. Poniżej przedstawiamy listę ocenionych projektów wraz z informacją o uzyskanej liczbie punktów.
Lista rankingowa projektów runda II
Przypominamy, że do 10 listopada trwa III runda naboru. Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków.
-
04.11.2019
Komunikat do Konkursu nr 2/UD/2019
Informujemy, że zmianie uległ plik: załącznik nr 5a do umowy_tabele finansowe.
W tabelach finansowych scalono dwie ostatnie kolumny dotyczące danych za I i II kwartał 2019 r. i zastąpiono je zbiorczą kolumną, w której należy przedstawić informacje finansowe za zamknięte kwartały roku, w którym złożono wniosek, zgodnie z par. 4 ust. 5 Regulaminu konkursu.
Wprowadzone zmiany nie skutkują zmianą terminu naboru wniosków.
Zmiany w dokumentacji konkursowej nie skutkują nierównym traktowaniem wnioskodawców.
-
16.10.2019
Komunikat do Konkursu nr 2/UD/2019
Informujemy, że uzupełniono Załącznik 2a do regulaminu oświadczenie o tożsamości wersji. Treść oświadczenia uzupełniono o numer konkursu:
Było – Dotyczy: Wniosku o usługę doradczą na realizację projektu pt. ………….1
złożonego w ramach Konkursu nr ……………….. runda nr ……2
Jest – Dotyczy: Wniosku o usługę doradczą na realizację projektu pt. ………….1
złożonego w ramach Konkursu nr 2/UD/2019 runda nr ……2
Wprowadzone zmiany nie skutkują zmianą terminu naboru wniosków.
Zmiany w dokumentacji konkursowej nie skutkują nierównym traktowaniem wnioskodawców.
-
14.10.2019
Komunikat do Konkursu nr 2/UD/2019 – lista złożonych projektów w ramach II rundy
W dniu 13 października br. zakończyła się druga runda naboru w konkursie nr 2/UD/2019 na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej. W odpowiedzi na tę rundę wpłynęło 7 wniosków. Komisja przystąpiła do oceny projektów. Przewidywany termin rozstrzygnięcia wynosi 21 dni roboczych, liczonych od dnia zakończenia naboru w II rundzie. Do 10 listopada można składać wnioski w ramach trzeciej rundy naboru.
Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków.
-
7.10.2019
Komunikat do Konkursu nr 2/UD/2019 – wyniki oceny projektów złożonych w rundzie I
Informujemy, że w dniu 7 października br. Komisja zakończyła ocenę projektów złożonych w odpowiedzi na I rundę naboru Konkursu nr 2/UD/2019 na usługi doradcze. Przedmiotem konkursu jest wybór projektów złożonych przez przedsiębiorców, posiadających w ofercie produkty o potencjale eksportowym, dla których zostanie opracowana strategia internacjonalizacji. Pozytywnie oceniono wszystkie 8 projektów, które podlegały ocenie formalno-merytorycznej. Poniżej przedstawiamy listę ocenionych projektów wraz z informacją o uzyskanej liczbie punktów.
Lista rankingowa projektów runda I
Przypominamy, że do 13 października trwa II runda naboru. Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków.
- 17.09.2019
Komunikat do Konkursu nr 2/UD/2019
Informujemy, że w odpowiedzi na I rundę konkursu nr 2/UD/2019 na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej, wpłynęło 10 wniosków. Wnioskodawcy, startujący eksporterzy z województwa kujawsko-pomorskiego, składali wnioski w okresie od 19 sierpnia do 15 września br. Komisja przystąpiła do oceny projektów. Przewidywany termin rozstrzygnięcia I rundy Konkursu wynosi 21 dni roboczych, liczonych od dnia zakończenia naboru w I rundzie.
Obecnie (od 16 września do 13 października br.) trwa II runda naboru. Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków.
Lista złożonych projektów w I rundzie konkursu 2/UD/2019
- 10.09.2019
Komunikat do konkursu nr 2/UD/2019
Informujemy, że we wzorze Wniosku (załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu) poprawiono błąd techniczny w zakresie powielania pkt. 14 oraz 17 w sekcji I wniosku.
Wprowadzone zmiany nie skutkują zmianą terminu naboru wniosków.
Zmiany w dokumentacji konkursowej nie skutkują nierównym traktowaniem wnioskodawców.
- 12.08.2019
Komunikat do Konkursu nr 2/UD/2019
Informujemy, że zmianie uległa treść Regulaminu Konkursu nr 2/UD/2019 ogłoszonego w ramach projektu „FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego” w następującym zakresie:
Paragraf/ustęp Regulaminu |
Zapis przed zmianą |
Zapis po zmianie |
par. 14 ust. 3 |
BARR prowadzi Punkt kontaktowy skierowany w szczególności do przedsiębiorstw z Bydgoszczy i powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, żnińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, chełmińskiego oraz tucholskiego. Punkt prowadzony pod adresem ul. Unii Lubelskiej 4C (II piętro), 85-059 Bydgoszcz, jest czynny w dni robocze w godz. 8.00 – 16.00. Pracownicy Punktu odpowiadają na zapytania kierowane na adres poczty elektronicznej: msp@barr.pl oraz telefonicznie pod numerem 52 585 88 80. |
BARR prowadzi Punkt kontaktowy skierowany w szczególności do przedsiębiorstw z Bydgoszczy i powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, żnińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, chełmińskiego oraz tucholskiego. Punkt prowadzony pod adresem ul. Unii Lubelskiej 4C (II piętro), 85-059 Bydgoszcz, jest czynny w dni robocze: poniedziałek w godz. 08.00 – 16.00, wtorek 08.00 – 18.00, środa 08.00 – 16.00, czwartek 08.00 – 16.00, piątek 08.00 – 14.00. Pracownicy Punktu odpowiadają na zapytania kierowane na adres poczty elektronicznej: msp@barr.pl oraz telefonicznie pod numerem 52 585 88 80. |
Ponadto informujemy, że zmieniono również wzór wniosku o usługę doradczą stanowiący załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu nr 2/UD/2019 w następującym zakresie:
Sekcja wniosku |
Zapis przed zmianą |
Zapis po zmianie |
I pkt 3 |
Brak pola „uzasadnienie” |
Wstawione pole „uzasadnienie” |
IX |
– wskaźnik produktu – rok osiągnięcia wartości docelowej – 2019 -wskaźnik rezultatu – rok bazowy -2019 -wskaźnik rezultatu – rok osiągnięcia wartości docelowej -2020 |
– wskaźnik produktu -rok osiągnięcia wartości docelowej – 2020 -wskaźnik rezultatu – rok bazowy – 2020
-wskaźnik rezultatu – rok osiągnięcia wartości docelowej -2021 |
Wprowadzone zmiany nie skutkują zmianą terminu naboru wniosków.
Zmiany w dokumentacji konkursowej nie skutkują nierównym traktowaniem wnioskodawców.
- 30.07.2019
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019 – wyniki oceny projektów złożonych w rundzie IV
Informujemy, że w dniu 26 lipca br. Komisja zakończyła ocenę projektów złożonych w odpowiedzi na IV rundę naboru Konkursu nr 1/UD/2019 na usługi doradcze. Przedmiotem konkursu był wybór projektów złożonych przez przedsiębiorców, posiadających w ofercie produkty o potencjale eksportowym, dla których zostanie opracowana strategia internacjonalizacji. W wyniku oceny wybrano do wsparcia 7 projektów, które spełniły wszystkie kryteria formalno-merytoryczne. Natomiast 3 projekty otrzymały negatywną ocenę, z powodu niespełnienia co najmniej jednego kryterium dostępowego. Poniżej przedstawiamy listę ocenionych projektów wraz z informacją o wyniku oceny.
Lista rankingowa projektów runda IV
- 8.07.2019
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019 – lista złożonych projektów w ramach IV rundy
W dniu 7 lipca br. zakończyła się czwarta, ostatnia runda naboru wniosków w konkursie nr 1/UD/2019 na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej. W odpowiedzi na tę rundę wpłynęło 13 wniosków. Komisja przystąpiła do oceny projektów. Przewidywany termin rozstrzygnięcia wynosi 21 dni, liczonych od dnia zakończenia naboru w IV rundzie.
Lista złożonych projektów w IV rundzie
Łącznie w odpowiedzi na Konkurs nr 1/UD/2019 wpłynęło 55 wniosków. Dotychczas, w wyniku zakończonej oceny projektów złożonych w ramach trzech rund, firma doradcza PwC Advisory Sp. z o.o. sp. k. opracowuje strategie internacjonalizacji dla 17 firm.
TARR S.A. planuje ogłoszenie dodatkowego naboru wniosków na usługi doradcze. Startujących eksporterów, zainteresowanych internacjonalizacją działalności gospodarczej, zachęcamy do współpracy z doradcami w Punktach Kontaktowych, którzy pomogą prawidłowo przygotować wniosek.
- 1.07.2019
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019 – wyniki oceny projektów złożonych w rundzie III
Informujemy, że w dniu 28 czerwca br. Komisja zakończyła ocenę projektów złożonych w odpowiedzi na III rundę naboru Konkursu nr 1/UD/2019 na usługi doradcze. Przedmiotem konkursu jest wybór projektów złożonych przez przedsiębiorców, posiadających w ofercie produkty o potencjale eksportowym, dla których zostanie opracowana strategia internacjonalizacji. W wyniku oceny wybrano do wsparcia 4 projekty, które spełniły wszystkie kryteria formalno-merytoryczne. Natomiast 3 projekty otrzymały negatywną ocenę, z powodu niespełnienia co najmniej jednego kryterium dostępowego. Poniżej przedstawiamy listę ocenionych projektów wraz z informacją o wyniku oceny.
Lista rankingowa projektów runda III
Do 7 lipca trwa nabór w ramach IV, ostatniej rundy konkursu. Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków o usługę doradczą.
- 10.06.2019
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019 – lista złożonych projektów w ramach III rundy
W dniu 9 czerwca br. zakończyła się trzecia runda naboru wniosków w konkursie nr 1/UD/2019 na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej. W odpowiedzi na tę rundę wpłynęło 7 wniosków. Komisja przystąpiła do oceny projektów. Przewidywany termin rozstrzygnięcia wynosi 21 dni, liczonych od dnia zakończenia naboru w III rundzie. Do 7 lipca można składać wnioski w ramach czwartej, ostatniej rundy naboru przewidzianej w ramach konkursu nr 1/UD/2019.
Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków.
Lista złożonych projektów w III rundzie
- 29.05.2019
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019 – wyniki oceny projektów złożonych w rundzie II
Informujemy, że w dniu 27 maja br. Komisja zakończyła ocenę projektów złożonych w odpowiedzi na II rundę naboru Konkursu nr 1/UD/2019 na usługi doradcze. Przedmiotem konkursu jest wybór projektów złożonych przez przedsiębiorców, posiadających w ofercie produkty o potencjale eksportowym, dla których zostanie opracowana strategia internacjonalizacji. W wyniku oceny wybrano do wsparcia 3 projekty, które spełniły wszystkie kryteria formalno-merytoryczne. Natomiast 6 projektów otrzymało negatywną ocenę, z powodu niespełnienia co najmniej jednego kryterium dostępowego. Poniżej przedstawiamy listę ocenionych projektów wraz z informacją o wyniku oceny.
Lista rankingowa projektów runda II
Pierwsze umowy na usługi doradcze zostały już podpisane, a projekty przekazane do wykonawcy strategii – firmy PwC Advisory sp. z o.o. spółka komandytowa. Nadal trwa nabór wniosków na opracowanie strategii. Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków w ramach III rundy do 9 czerwca.
- 06.05.2019
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019 – lista złożonych projektów w ramach II rundy Konkursu
W dniu 5 maja br. zakończyła się druga runda naboru w konkursie nr 1/UD/2019 na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej. W odpowiedzi na tę rundę wpłynęło 10 wniosków. Komisja przystąpiła do oceny projektów. Przewidywany termin rozstrzygnięcia wynosi 21 dni, liczonych od dnia zakończenia naboru w II rundzie. Do 9 czerwca można składać wnioski w ramach trzeciej rundy naboru.
Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków.
Lista złożonych projektów w II rundzie
- 30.04.2019
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019 – wyniki oceny projektów złożonych w rundzie I
Informujemy, że w dniu 26 kwietnia br. Komisja zakończyła ocenę projektów złożonych w odpowiedzi na I rundę naboru Konkursu nr 1/UD/2019 na usługi doradcze. Przedmiotem konkursu jest wybór projektów złożonych przez przedsiębiorców, posiadających w ofercie produkty o potencjale eksportowym, dla których zostanie opracowana strategia internacjonalizacji. W wyniku oceny wybrano do wsparcia 18 projektów, które spełniły wszystkie kryteria formalno-merytoryczne. Natomiast 6 projektów otrzymało negatywną ocenę, z powodu niespełnienia co najmniej jednego kryterium dostępowego. Poniżej przedstawiamy listę ocenionych projektów wraz z informacją o wyniku oceny.
Lista rankingowa projektów runda I
Przypominamy, że do 5 maja trwa II runda naboru. Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków.
- 11.04.2019 r.
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019
Informujemy, że zmianie uległa treść Załącznika nr 3 do Regulaminu – Instrukcja wypełniania wniosku o usługę doradczą. W sekcji
V: Działalność eksportowa Wnioskodawcy dotychczasowy zapis:
„W pozycjach niniejszej sekcji należy wpisać odpowiednio kwotę przychodów wnioskodawcy osiągniętą z prowadzenia działalności gospodarczej, kwotę przychodów osiągniętą ze sprzedaży zagranicznej oraz procentowy udział ze sprzedaży zagranicznej w stosunku do sumy przychodów osiągniętych z prowadzenia działalności gospodarczej, odpowiednio w trzecim, drugim i bezpośrednio poprzedzającym złożenie wniosku zamkniętym roku obrachunkowym.”
otrzymał brzmienie:
„W pozycjach niniejszej sekcji należy wpisać odpowiednio kwotę przychodów wnioskodawcy osiągniętą z prowadzenia działalności gospodarczej, kwotę przychodów osiągniętą ze sprzedaży zagranicznej oraz procentowy udział ze sprzedaży zagranicznej w stosunku do sumy przychodów osiągniętych z prowadzenia działalności gospodarczej, odpowiednio w trzecim, drugim i bezpośrednio poprzedzającym złożenie wniosku roku obrachunkowym. Należy podać wartości za lata 2016, 2017 i 2018, nawet jeśli sprawozdanie finansowe za rok 2018 nie zostało jeszcze zatwierdzone.”
Aktualny załącznik nr 3 znajduje się w dokumentacji konkursowej.
Wprowadzone zmiany nie skutkują zmianą terminu naboru wniosków.
Zmiany w dokumentacji konkursowej nie skutkują nierównym traktowaniem wnioskodawców.
- 10.04.2019 r.
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019
Informujemy, że w odpowiedzi na I rundę konkursu nr 1/UD/2019 na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej wpłynęło 25 wniosków. Wnioskodawcy, startujący eksporterzy z województwa kujawsko-pomorskiego, składali wnioski w okresie od 25 marca do 7 kwietnia br. Komisja przystąpiła do oceny projektów. Przewidywany termin rozstrzygnięcia I rundy Konkursu wynosi 21 dni, liczonych od dnia zakończenia naboru w I rundzie.
Obecnie (od 8 kwietnia do 5 maja) trwa II runda naboru. Zachęcamy przedsiębiorstwa zainteresowane internacjonalizacją do składania wniosków.
Lista złożonych projektów w I rundzie
- 09.04.2019 r.
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019
Informujemy, że zmianie uległa treść komunikatu kodu PKD 11.07.Z (w kolumnie „przeznaczenie”) w Załącznik nr 7 do Regulaminu Konkursu – lista kodów PKD,. Dotychczasowy komunikat „nie uwzględniono” zmieniono na „produkcja”. Oznacza to, że kod PKD 11.07.Z nie jest wykluczony z możliwości uzyskania pomocy de minimis. Aktualny załącznik nr 7 znajduje się w dokumentacji konkursowej.
Wprowadzone zmiany nie skutkują zmianą terminu naboru wniosków.
Zmiany w dokumentacji konkursowej nie skutkują nierównym traktowaniem wnioskodawców.
- 20.03.2019 r.
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019
Informujemy, że zmianie uległa treść Regulaminu Konkursu nr 1/UD/2019 ogłoszonego w ramach projektu „FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego” w następującym zakresie:
Paragraf/ustęp Regulaminu | Zapis przed zmianą | Zapis po zmianie |
par. 6 ust. 13 | Wnioskodawca ma możliwość wycofania wniosku o usługę doradczą. W takim przypadku Wnioskodawca wycofuje wniosek za pośrednictwem platformy wnioski.tarr.org.pl oraz załącza skan pisma o wycofaniu wniosku o usługę doradczą podpisanego zgodnie z zasadami reprezentowania Wnioskodawcy. Datą wycofania wniosku jest data zarejestrowana przez platformę wnioski.tarr.org.pl. | Wnioskodawca ma możliwość wycofania wniosku o usługę doradczą. W takim przypadku Wnioskodawca zgłasza prośbę o wycofanie wniosku, wysyłając na adres grantynaeksport@tarr.org.pl skan pisma podpisanego zgodnie z zasadami reprezentowania Wnioskodawcy. Wniosek o usługę doradczą jest wycofywany za pośrednictwem platformy wnioski.tarr.org.pl przez pracownika FE w terminie 1 dnia roboczego następującego po dniu wpłynięcia ww. pisma o wycofanie. Datą wycofania wniosku jest data zarejestrowana przez platformę wnioski.tarr.org.pl. |
Ponadto informujemy, że w wyszukiwarce kodów PKD (zał. 7 do Regulaminu Konkursu – Lista kodów PKD) poprawiono błąd techniczny, który generował komunikat niespójny z zał. 6 do Regulaminu Konkursu – Działalności wykluczone z możliwości uzyskania pomocy de minimis. Zgodnie z treścią zał. 6, w odniesieniu do kodów PKD nr: 49.41.z, 49.42.z, 49.31.z, 49.32.z, 49.39.z., doprecyzowano komunikat w zał. 7 w kol. D na następujący: „Ograniczenie – próg pomocy do 100 tys. Euro”.
Wprowadzone zmiany nie skutkują zmianą terminu naboru wniosków.
Zmiany w dokumentacji konkursowej nie skutkują nierównym traktowaniem wnioskodawców.
- 05.03.2019 r.
Komunikat do Konkursu nr 1/UD/2019
Informujemy, że w wyszukiwarce kodów PKD (Załącznik 7 do Regulaminu – Lista kodów PKD) poprawiono błąd techniczny, który generował komunikat niespójny z Załącznikiem 6 do Regulaminu – Działalności wykluczone z możliwości uzyskania pomocy de minimis. Dodatkowo w zakładce „weryfikacja PKD” doprecyzowano legendę.
GRANTY dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego
Zapraszamy do udziału w projekcie „FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Przedsiębiorcy z sektora MŚP będą mogli skorzystać ze wsparcia w zakresie internacjonalizacji działalności gospodarczej.
Dla kogo?
Przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego posiadający siedzibę lub jednostkę organizacyjną na terenie województwa kujawsko-pomorskiego:
- mikro
- mali
- średni
Na co?
I GRANTY na :
- udział w krajowych i zagranicznych międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy oraz organizację wyjazdowych i przyjazdowych wizyt studyjnych związanych z targami i wystawami poza granicami kraju,
- udział w międzynarodowych targach poza granicami kraju w charakterze zwiedzających,
- usługi doradcze w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej:
- projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych,
- wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów,
- adaptacja produktów i procesów do eksportu poprzez certyfikację produktów/usług i procesów w zakresie norm technicznych, jakości oraz zgodności,
- dostosowanie wzornictwa, usług oraz opakowań do wymagań zagranicznych rynków.
II Opracowanie STRATEGII internacjonalizacji dla startujących eksporterów.
Startujący eksporter – przedsiębiorstwo, którego udział przychodów z eksportu, w stosunku do osiągniętych w tym samym okresie przychodów z prowadzenia działalności gospodarczej, w okresie ostatnich trzech zamkniętych lat obrachunkowych poprzedzających rok, w którym został złożony wniosek o udzielenie wsparcia, w żadnym z tych trzech lat nie przekroczył 10%.
Ile?
- Jedno przedsiębiorstwo będzie mogło uzyskać wsparcie niższe niż 200 000,00 euro,
- w tym wartość dofinansowania usługi doradczej na opracowanie strategii internacjonalizacji dla startującego eksportera – max. 24 600,00 zł.
Poziom dofinansowania:
I Dla schematu pomocy de minimis:
- 100% dofinansowania na usługi doradcze polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji działalności gospodarczej – dla startujących eksporterów (MŚP) ,
- GRANTY dla startujących eksporterów:
- mikro przedsiębiorca – max. 85%
- mały przedsiębiorca – max. 80%
- średni przedsiębiorca – max. 75%
- GRANTY dla eksporterów:
- mikro przedsiębiorca – max. 75%
- mały przedsiębiorca – max. 70%
- średni przedsiębiorca – max. 65%
II Dla schematu pomocy publicznej – 50% dofinansowania bez względu na wielkość przedsiębiorcy z sektora MŚP oraz formę wsparcia.
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu realizuje projekt pt.: „FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie projektu wynosi 66 094 183,00 PLN, wkład własny 18 509 217,00 PLN. Przedsiębiorcy z sektora MŚP, posiadający siedzibę lub jednostkę organizacyjną na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, będą mogli skorzystać ze wsparcia w zakresie internacjonalizacji działalności gospodarczej. Celem projektu jest zwiększenie poziomu handlu zagranicznego przedsiębiorstw z sektora MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego oraz dywersyfikacja rynków zbytu. Planuje się, że w efekcie zostanie wspartych w zakresie internacjonalizacji działalności 188 przedsiębiorstw. Okres realizacji projektu: kwiecień 2018 – grudzień 2021.
BIURO PROJEKTU
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. Włocławska 167, 87-100 Toruń
Biuro czynne jest w godz. 8.00 – 16.00
tel.: 56 699 54 86 i 56 699 54 84
e-mail: grantynaeksport@tarr.org.pl
Strona internetowa: www.tarr.org.pl
Punkty kontaktowe dla przedsiębiorców:
Bydgoszcz oraz powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, żniński, sępoleński, świecki,
chełmiński oraz tucholski
Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o.
ul. Unii Lubelskiej 4C (II piętro), 85-059 Bydgoszcz
Biuro czynne jest w godzinach:
pon., śr., czw. 8.00 – 16.00,
wt. 8.00 – 18.00,
pt. 8.00 – 14.00,
tel.: 52 585 88 80
e-mail: msp@barr.pl
Strona internetowa: barr.pl
Toruń oraz powiaty: toruński, brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, Miasto Grudziądz, rypiński, wąbrzeski, aleksandrowski, lipnowski, radziejowski, włocławski oraz Miasto Włocławek.
Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu
ul. Skłodowskiej-Curie 41 (I piętro), 87-100 Toruń
Biuro czynne jest w godz. 8.00 – 16.00
tel.: 56 658 62 90
e-mail: biuro@iph.torun.pl
Strona internetowa: www.iph.torun.pl