Święto Miasta Torunia, 21 - 26 czerwca 2022r.

1
15.06.2022

 

 

 

Tegoroczne Dni Torunia (21 - 26 czerwca br.) zapowiadają się przednio – muzyka, śpiew, sport, zabawa – sześć dni z atrakcjami dla każdego! Imieniny naszego miasta będą wyjątkowe, bo zbiegają się z obchodami 100-lecia powstania Akademii Marynarki Wojennej.

Toruńskie świętowanie wokół dnia patrona Torunia, św. Jana Chrzciciela, w tym roku rozpocznie się od obchodów 100-lecia Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. W programie przemarsz ulicami starówki, apel wojskowy oraz pokaz musztry. Po zakończeniu ceremonii z Rynku wyruszy rajd rowerowy, by po pokonaniu 200 km zakończyć toruńską część obchodów w Gdyni. 

Miłośnicy klasyki będą mogli wybrać się na koncerty w ramach Świętojańskiego Festiwalu Organowego, 26. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” i IX Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego „Per Musicam ad Astra”. Natomiast współczesne brzmienie usłyszymy podczas koncertu „Toruńskie gwiazdy dla Łucka”. Wśród wykonawców: Organek, Krystyna Prońko, Katarzyna Moś i Michał Kaczmarek.

Świętować będziemy też na sportowo – zachęcamy m.in. do udziału w Festiwalu Sportu na osiedlu Na Skarpie i do kibicowania w finale Meczu Gwiazd podczas Plaży Gotyku i  regat o Puchar Prezydenta Miasta, w których zmierzą się osady Torunia i Bydgoszczy. Nie zabraknie także czegoś dla podniebienia, gdyż w niedzielę zaplanowano Regionalny Festiwal Smaków na Błoniach Nadwiślańskich.

Więcej informacji i szczegółowy program:

Dni Torunia 2022 | www.torun.pl

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

program

 

Aktualności blok page

Polecane aktualności

 • Fundusz Eksportowy szkolenie
  03.08.2022
  Szkolenie dla firm: "Jak przygotować wniosek o granty na eksport?" - Toruń, 10 sierpnia 2022 r.
 • SIAL
  02.08.2022
  Giełda spotkań B2B podczas targów SIAL 2022 w Paryżu
 • zmiana terminu naboru wniosków
  27.07.2022
  Zmiana terminu naboru wniosków na granty z Funduszu Eksportowego w Kujawsko-Pomorskiem - start 17 sierpnia 2022r.