IoT North Poland Hub wspiera Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa

belka
21.09.2021

20 września 2021 roku w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. podpisano list intencyjny o współpracy z Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która ze strony Agencji będzie koordynowana przez IoT North Poland Hub. Celem współpracy jest m.in. wsparcie procesów i projektów cyfryzacyjnych sieci laboratoriów GIORiN z Centralnym Laboratorium w Toruniu na czele.

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, to instytucja odpowiedzialna za realizację w imieniu państwa polskiego zadań w zakresie zmniejszania zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych, eliminację negatywnych skutków wynikających z wymiany handlowej i stosowania środków ochrony roślin oraz nadzór nad produkcją materiału siewnego w pełni spełniającego wymagania zdrowotnościowe i jakościowe.

Wytyczone cele współpracy, obejmujące m.in. obszary takie, jak: cyberbezpieczeństwo, automatyzacja i optymalizacja procesów, wykorzystanie sztucznej inteligencji, na mocy porozumienia podpisanego przez Andrzeja Chodkowskiego, Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Michała Korolko, Prezesa Zarządu TARR S.A. staną się w niedalekiej przyszłości podstawą realizacji wspólnych przedsięwzięć. 

Po stronie TARR S.A. w realizację wspólnych działań polegających na poszukiwaniu źródeł finansowania oraz zapewnianiu dostępu do partnerów technologicznych, oprócz zespołu IoT North Poland Hub, zaangażowani będą specjaliści z biura Enterprise Europe Network oraz Sekcji Współpracy Zagranicznej. 

W czasie wizyty przedstawiciele GIORiN zapoznali się z działalnością i projektami realizowanymi przez IoT North Poland Hub, z cyfrowym potencjałem Toruńskiego Parku Technologicznego - uczestnicząc w  prezentacji EXEA Data Center, oraz w trakcie inspirującego spotkania z firmą AI Technika, wykorzystującą sztuczną inteligencję do tworzenia innowacyjnych systemów badawczych i aplikacji, np. do badania składu miodu.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji dotyczących współpracy TARR S.A. z GIORiN. 

Aktualności blok page

Polecane aktualności

 • mapka
  25.11.2021
  Rusza kolejna tura sprzedaży działek na terenach inwestycyjnych Toruń / Andersa
 • belka
  23.11.2021
  VI edycja konkursu Polskiej Agencji Przedsiębiorczości - "Pracodawca Jutra", nabór wniosków do 20 grudnia br.
 • belka
  12.11.2021
  „W Kujawsko-Pomorskiem mówisz - masz certyfikowane szkolenia językowe” - darmowe kursy języka angielskiego